WYCIECZKI I ATRAKCJE

Andaluzja to przepiękny region z wieloma atrakcjami turystycznymi. Z nami możesz zwiedzić każdy zakątek tej niesamowitej hiszpańskiej krainy. Oto niektóre atrakcje turystyczne, które warto z nami zobaczyć:

GRANADA

Hiszpańskie przysłowie głosi, że „kto nie widział Granady, w ogóle nic nie widział”. Granada i jej najważniejszy zabytek – warowny zespół pałacowy Alhambra – to perły Andaluzji, które zdecydowanie warto odwiedzić. Spacer urokliwymi i wąskimi uliczkami Granady, gdzie można posłuchać flamenco i zrobić zakupy w małych sklepikach z rzemiosłem artystycznym, idealnie odda klimat tego przepięknego miasta.

CORDOBA


Cordoba to tysiącletnie miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzając ją możemy podziwiać zabytki trzech wielkich kultur, gdyż zamieszkiwali tu obok siebie wyznawcy islamu, chrześcijaństwa oraz judaizmu. W X wieku Cordoba była największym centrum ekonomicznym i kulturalnym w całej Europie. Zdecydowanie warto tu przyjechać i odkryć niesamowite piękno tego miasta.

SEWILLA


Sewilla to stolica wspólnoty autonomicznej Andaluzja. Miasto pełne atrakcji turystycznych i interesujących imprez kulturalnych. Na każdym kroku można napotkać tu piękne zabytki oraz ogromne parki, w których warto wypocząć i schronić się od słońca. W historycznych tawernach i knajpkach możemy natomiast rozkoszować się lokalnym winem i pysznymi tapas.

MALAGA


Położona na wybrzeżu Malaga jest przepięknym i ukwieconym miastem, z budynkami o wielobarwnych fasadach oraz zabytkami sięgającymi czasów mauretańskich. To tu urodził się Pablo Picasso i ma siedzibę muzeum jego imienia. Ale Malaga to nie tylko zabytki ale też klimatyczny port, ciągnące się kilometrami plaże oraz knajpki serwujące lokalne dania.

MIJAS


Malownicze białe miasteczko, z którego tarasów mamy przepiękny widok na całe wybrzeże. Spacer jego wąskimi, brukowanymi uliczkami z pewnością wprawi w dobry nastrój każdego turystę. Ośle taksówki, prażone migdały sprzedawane na ulicy, jedyna w swoim rodzaju arena walki byków oraz kapliczka patronki miasteczka Virgen de la Peña – to tylko niektóre powody dlaczego warto odwiedzić Mijas.

MARBELLA


Marbella to zdaniem niektórych najbardziej luksusowy kurort całej Europy. Swoje wille mają tutaj liczne gwiazdy, w porcie Puerto Banus cumują jachty warte miliony euro a po ulicach mkną najnowsze modele najdroższych aut. Ale Marbella to nie tylko przepych i bogactwo. Warto tu przyjechać aby pospacerować po klimatycznej starówce, zwiedzić zabytki miasta oraz wypocząć wśród tropikalnej roślinności XVIII- wiecznego parku Alameda.

NERJA


Nerja to dawna wioska rybacka, która zachowała swój niepowtarzalny urok dzięki białym domom i wąskim uliczkom. Jednocześnie znajdziemy tu wszelkie dogodności aby spędzić przyjemne chwile w tym nadmorskim kurorcie. Jednym z głównych atrakcji turystycznych jest Jaskinia w Nerja, w której znajduje się jedna z największych kolumn stalagmitowych na świecie.

FRIGILIANA


Frigiliana uznawana jest za najpiękniejszą białą wioskę na Costa del Sol. Spacer po jej uliczkach sprawia niesamowitą radość. Bielone domy, brukowane uliczki i kolorowe donice pełne kwiatów tworzą przepiękną scenerię kontrastującą z błękitnym niebem. Miasto dzieli się na dwie części, nową położoną niżej oraz starą pochodzącą z okresu arabskiego. Frigiliana położona jest zaledwie 56 km od Malagi, znajduje się tuż nad Nerja i kursują do niej stamtąd autobusy.

RONDA


To niezwykle piękne miasto położone po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín. Niepowtarzalna malowniczość i wyjątkowe zabytki tego miasta sprawiają, że Ronda jest idealnym pomysłem na choćby jednodniowy wypad turystów odpoczywających na plażach Costa del Sol. Trasa z wybrzeża do Rondy to atrakcja sama w sobie, gdyż widoki zapierają dech w piersiach. W mieście znajdziemy liczne punkty widokowe, monumentalne budowle oraz strome uliczki.

EL CAMINITO DEL REY


El Caminito del Rey czyli Ścieżka Króla to pieszy szlak ciągnący się wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu w parku narodowym Desfiladero de los Gaitanes, nieopodal miasta El Chorro. Dnem wąwozu płynie rzeka Guadalhorce a ścieżka prowadzi nas po betonowych platformach przytwierdzonych stalowymi wysięgnikami do skały, często na wysokości kilkudziesięciu metrów ponad dnem wąwozu. W roku 2014 lokalne władze przeprowadziły opiewający na kwotę 7 mln euro kompleksowy remont tej zabytkowej trasy. Otwarta ponownie w 2015 roku Ścieżka Króla to obecnie największa atrakcja Malagi. Bilety warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

GIBRALTAR


Gibraltar to brytyjskie terytorium położone na jednym z końców Cieśniny Gibraltarskiej, która rozdziela Europę od Afryki i Morze Śródziemne od Oceanu Atlantyckiego. Jego powierzchnia to jedynie 6,55 km2 a centralnym punktem Gibraltaru jest górująca nad wszystkim Skała Gibraltarska, na którą warto się wspiąć i podziwiać niesamowite widoki. Odwiedzając Gibraltar możemy poczuć się, jakbyśmy przebywali w nadmorskim angielskim miasteczku, pełnym pubów, czerwonych budek telefonicznych i knajp serwujących fish & chips.

KADYKS


Kadyks to najstarsze miasto Hiszpanii i miejsce narodzin pieśni flamenco. Położone jest na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego. Miasto przez większą część roku cieszy się słoneczną pogodą a radosne usposobienie mieszkańców sprawi, że każdy turysta poczuje się tu jak u siebie. W historycznej części miasta znajdziemy liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne. Miłośników wypoczynku na plaży z pewnością zachwycą złociste i szerokie plaże tego miasta i niezwykle czysta woda.